Menu Zamknij

O mnie

Karmisz piersią, zachorowałaś, musisz stosować leki, a nie wiesz czy terapia będzie bezpieczna dla Twojego dziecka? 

Mogę Ci pomóc. Nazywam się Karolina Morze i jestem magistrem farmacji. Zajmuję się bezpieczeństwem farmakoterapii w okresie laktacji. Oferuję prywatną kompleksową opiekę nad matką i dzieckiem w okresie karmienia piersią.  

W ramach konsultacji odpowiem na zadane przez Ciebie pytania, opracuję materiały dotyczące leków na podstawie aktualnej wiedzy, załączę źródła, które będziesz mogła w razie potrzeby przekazać lekarzowi prowadzącemu i udzielę informacji o bezpieczeństwie stosowania leku. Pomogę Ci znaleźć dodatkową pomoc i wsparcie w sieci specjalistów laktacyjnych. 

Zajmuję się optymalizacją terapii, oceną bezpieczeństwa leczenia, dobieraniem odpowiednich preparatów dla potrzeb mamy i dziecka. Współpracuję z położnymi, lekarzami i innymi specjalistami po to, żeby karmienie piersią było nie tylko możliwe i bezpieczne podczas leczenia, ale także odbywało się z jak najmniejszą ilością interwencji. W swojej pracy opieram się na najnowszych rekomendacjach międzynarodowych ośrodków referencyjnych.

Cena porady jest ustalana indywidualnie. Zakres cen od 80 zł do 300 zł. Krótkie konsultacje lekowe, pytania o jeden lek to zwykle koszt 80zł. Problemy bardziej złożone, pomoc w ustalaniu bezpieczeństwa stosowania kilku leków 80-150zł. Analiza bezpieczeństwa leków stosowanych w chorobach przewlekłych, złożonych zabiegach chirurgicznych, stała współpraca nad leczeniem przewlekłym to koszt maksymalnie 300zł. Na zgłoszenia odpowiadam tak szybko jak to możliwe, zazwyczaj do północy w dniu zgłoszenia. Jeśli konkretny problem wymaga więcej pracy, zawsze informuję o tym pacjentkę.  

Moje zainteresowanie tematem laktacji rozpoczęło się w momencie, gdy sama przechodząc problemy podczas karmienia piersią spotkałam się z dużym niezrozumieniem i sprzecznymi informacjami udzielanymi przez personel medyczny. Wkrótce potem zdecydowałam kształcić się i doskonalić swoje umiejętności w tej właśnie dziedzinie, przechodząc szkolenia i kursy, prowadząc działalność edukacyjną w lokalnym kręgu rodziców, dla profesjonalistów, pisząc artykuły i felietony do magazynu dla farmaceutów MGR.FARM i udzielając się jako wolontariusz w Fundacji Promocji Karmienia Piersią i Kwartalniku Laktacyjnym. Od lipca 2017 roku prowadzę dyżury farmaceutyczne dla Fundacji Promocji Karmienia Piersią. O projektach, w które jestem zaangażowana możesz poczytać tutaj.

Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Bezpiecznej Farmakoterapii oraz Polskiego Towarzystwa Farmacji Klinicznej.

Jestem rzeczowa, dokładna i rzetelna. Mam holistyczne podejście do pacjenta i jego terapii. Zawsze biorę pod uwagę wszelkie zewnętrzne i wewnętrzne czynniki wpływające na sukces terapii. Problemy z karmieniem piersią znam z własnego doświadczenia, rozumiem potrzeby i oczekiwania moich pacjentek. Jestem osobą otwartą i kontaktową.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą trójki maluchów – czterolatka i dwuletnich bliźniaczek. Każdą wolną chwilę poświęcam swojej pasji, czyli pracy z pacjentami oraz pisaniu. Uwielbiam podróżować i czytać, zwłaszcza fantastykę.

Zapisz się na konsultację w Strefie Pacjenta.

mgr farmacji Karolina Morze