Menu Zamknij

Szkolenia

Witaj!
Ruszyła rejestracja na pierwszą edycję szkolenia Farmakoterapia w okresie laktacji on-line. Zapiszesz się TUTAJ

Możesz zapisać się na szkolenie stacjonarne lub on-line. Szkolenie dla przedstawicieli zawodów medycznych dotyczące bezpieczeństwa stosowania leków w okresie karmienia piersią. Intensywne zajęcia z ćwiczeniami.

Dlaczego warto wziąć udział w tym szkoleniu?

Szkolenie „Farmakoterapia w okresie laktacji” to 8 godzin intensywnej nauki i pracy, to wiedza teoretyczna przekazana w jasny i ciekawy sposób, to ćwiczenia praktyczne. To także współpraca między przedstawicielami zawodów medycznych, miejsce spotkania specjalistów, wymiana doświadczeń, kontaktów i inspiracja do dalszej pracy.

Szkolenie, które prowadzę ma na celu ułatwienie pracownikom medycznym podejmowanie decyzji dotyczących terapii kobiet karmiących piersią. Na podstawie aktualnych wytycznych i doniesień naukowych omawiam z uczestnikami temat bezpieczeństwa stosowania leków w okresie laktacji zaczynając od podstaw fizjologii laktacji, przez losy leku w ustroju, po konkretne przypadki.

Szkolenie to nie tylko wiedza teoretyczna, to także ćwiczenia praktyczne. Na szkoleniu uczestnicy będą pracowali warsztatowo, samodzielnie ustalając bezpieczeństwo terapii w oparciu o zdobytą wiedzę i dostępne powszechnie źródła informacji o leku. Szkolenie to także świetna okazja na nawiązanie kontaktów i inspirację do dalszej pracy.

O prowadzącym

Szkolenie prowadzi magister farmacji Karolina Morze specjalizująca się w farmakoterapii w okresie laktacji. Prowadzi własną praktykę farmaceutyczną, prywatne konsultacje dla pacjentów oraz dyżur farmaceutyczny dla Fundacji Promocji Karmienia Piersią. Jest praktykiem – pracuje na co dzień z kobietami karmiącymi piersią i ma za sobą ponad 800 rozwiązanych przypadków. Współpracuje ze specjalistami zawodów medycznych i szpitalami.
Więcej informacji tutaj.

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie jest przeznaczone dla przedstawicieli zawodów medycznych, którzy pracują lub będą pracowali z kobietami karmiącymi piersią. Zapraszam lekarzy, farmaceutów, położne, pielęgniarki, stomatologów, dietetyków i innych specjalistów oraz studentów kierunków medycznych.

Jakie tematy poruszane są na szkoleniu?

 1. Znaczenie karmienia piersią dla zdrowia mamy i dziecka
 2. Charakterystyka pacjenta
 3. Czynniki wpływające na efekt terapii
 4. Fizjologia laktacji
 5. Wybrane aspekty farmakokinetyki leków
 6. Losy leku w ustroju mamy i dziecka
 7. Źródła informacji o lekach w laktacji
 8. Ocena ryzyka terapii dla dziecka dziecka karmionego piersią
 9. Algorytm doboru terapii dla kobiety karmiącej piersią – zalecenia dla klinicystów
 10. Analiza wybranych grup leków
 11. Analiza case study
 12. Ćwiczenia praktyczne (praca indywidualna, praca zespołowa)

Skrypt do szkolenia

Materiały szkoleniowe do szkolenia przygotowane są w formie książki. Skrypt do szkolenia to ponad 140 stron informacji podsumowujących każdy moduł, ciekawostek z praktyki, opisów przypadków, tabel podsumowujących dane o lekach w kontekście bezpieczeństwa w laktacji.

Ile czasu trwa szkolenie?

Szkolenie trwa 8 godzin zegarowych, w godzinach od 9:00 do 17:00. Podczas szkolenia przewidziane są krótkie przerwy (kawa, herbata, woda, przekąski są dostępne cały czas) oraz dłuższa, 45-minutowa przerwa na lunch.

Przeczytaj opinie o szkoleniu

previous arrow
next arrow
Slider

Kontakt do organizatora

Karolina Morze

telefon: 782 056 850

e-mail: szkolenia@laktaceuta.pl

Poprzednie edycje szkolenia

Poznań, Wrocław, Kielce i Kraków 2019, Poznań 2020