Menu Zamknij

Farmakoterapia w okresie laktacji – Szkolenie dla specjalistów zawodów medycznych

Kiedy:
Październik 5, 2019@10:00 am – 4:00 pm
2019-10-05T10:00:00+02:00
2019-10-05T16:00:00+02:00
Gdzie:
Hotel DAL
ul. Piotrkowska 12 25-510 Kielce
Koszty:
320-400zł
Kontakt:
Karolina Morze
782056850

Dlaczego warto wziąć udział w tym szkoleniu?

Szkolenie „Farmakoterapia w okresie laktacji” to 6 godzin intensywnej nauki i pracy, to wiedza teoretyczna przekazana w jasny i ciekawy sposób, to ćwiczenia praktyczne. To także współpraca między przedstawicielami zawodów medycznych, miejsce spotkania specjalistów, wymiana doświadczeń, kontaktów i inspiracja do dalszej pracy.

Szkolenie, które prowadzę ma na celu ułatwienie pracownikom medycznym podejmowanie decyzji dotyczących terapii kobiet karmiących piersią. Na podstawie aktualnych wytycznych i doniesień naukowych omawiam z uczestnikami temat bezpieczeństwa stosowania leków w okresie laktacji zaczynając od podstaw fizjologii laktacji, przez losy leku w ustroju, po konkretne przypadki.

Szkolenie to nie tylko wiedza teoretyczna, to także ćwiczenia praktyczne. Na szkoleniu uczestnicy będą pracowali warsztatowo, samodzielnie ustalając bezpieczeństwo terapii w oparciu o zdobytą wiedzę i dostępne powszechnie źródła informacji o leku. Szkolenie to także świetna okazja na nawiązanie kontaktów i inspirację do dalszej pracy.

REJESTRACJA TUTAJ

O prowadzącym

Szkolenie prowadzi magister farmacji Karolina Morze specjalizująca się w farmakoterapii w okresie laktacji. Prowadzi własną praktykę farmaceutyczną, prywatne konsultacje dla pacjentów oraz dyżur farmaceutyczny dla Fundacji Promocji Karmienia Piersią. Jest praktykiem – pracuje na co dzień z kobietami karmiącymi piersią i ma za sobą ponad 500 rozwiązanych przypadków. Współpracuje ze specjalistami zawodów medycznych i szpitalami.
Więcej informacji tutaj.

Jakie tematy poruszane są na szkoleniu?

 1. Znaczenie karmienia piersią dla zdrowia mamy i dziecka
 2. Fizjologia laktacji
 3. Leki w okresie laktacji – wprowadzenie
 4. Źródła informacji o lekach w laktacji
 5. Losy leku w ustroju mamy i dziecka
 6. Ocena ryzyka terapii dla dziecka dziecka karmionego piersią
 7. Algorytm doboru terapii dla kobiety karmiącej piersią – zalecenia dla klinicystów
 8. Czynniki wpływające na efekt terapii – charakterystyka pacjenta
 9. Wywiad z pacjentem i najczęściej występujące problemy lekowe
 10. Analiza case study
 11. Ćwiczenia praktyczne

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie jest przeznaczone dla przedstawicieli zawodów medycznych, którzy pracują lub będą pracowali z kobietami karmiącymi piersią. Zapraszam lekarzy, farmaceutów, położne, pielęgniarki, stomatologów, dietetyków i innych specjalistów oraz studentów kierunków medycznych.

Gdzie odbywa się szkolenie?

W 2019 roku odbędą się 4 szkolenia. W Poznaniu, Krakowie, Kielcach i we Wrocławiu.