Menu Zamknij

Wydawnictwo

Wydawnictwo Laktaceuta oferuje fachową literaturę w zakresie leków i laktacji. To jedyne w Polsce miejsce, gdzie skupiamy się tylko na bezpieczeństwie farmakoterapii w okresie laktacji. Pracujemy w oparciu o wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentkami w okresie laktacji. Jesteśmy tu po to, żeby dostarczyć czytelnikom – rodzicom, położnym, lekarzom, farmaceutom, innym pracownikom medycznym i niemedycznym materiały edukacyjne, podręczniki, przewodniki, jak najbardziej aktualne i jak najlepszej jakości, które przede wszystkim będą mogli zastosować w praktyce.

Głównym naszym celem jest popularyzowanie nauki o lekach w laktacji w najlepszym wydaniu, ale tak, żeby była łatwa do zrozumienia dla każdego.

Nasze Wydawnictwo to Wasze farmaceutyczne wsparcie w laktacji.

Leki i laktacja w publikacjach

„Leki i laktacja: Alergia” to krótki przewodnik po preparatach bez recepty, które często stosuje się w objawach uczulenia. Omówienie pod kątem bezpieczeństwa w okresie karmienia piersią. Wydanie drukowane, zeszyt na spirali.

„Leki i laktacja: Alergia” to krótki przewodnik po preparatach bez recepty, które często stosuje się w objawach uczulenia. Omówienie pod kątem bezpieczeństwa w okresie karmienia piersią. Wydanie elektroniczne – ebook.

Już wkrótce!
„Leki i laktacja: Przeziębienie ” to obszerny, kompleksowy przewodnik po preparatach , które pomagają w objawach przeziębienia, grypy czy COVID. Kompendium obejmuje leki na katar, kaszel, ból głowy, mięśni, gardła, leki uzupełniające oraz opisy przypadków. Przyjazna publikacja dla medyków i rodziców.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami: wydawnictwo@laktaceuta.pl

Redaktor naczelna

Magister farmacji Karolina Morze

Poznajmy się lepiej!

Jestem farmaceutką od 10 lat, a od pięciu lat specjalizuję się w bezpieczeństwie farmakoterapii w okresie laktacji. Działam na rzecz promocji karmienia piersią i edukuję na temat stosowania leków w okresie laktacji. 

Ukończyłam Farmację na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, przeszłam liczne kursy i szkolenia w zakresie laktacji, ukończyłam kurs Specjalista ds. Pharmacovigilance. Pojawiałam się na międzynarodowych i Polskich konferencjach laktacyjnych roli prelegenta (Prolacta 2019) oraz tłumacza (Międzynarodowe Warsztaty Laktacyjne z Arielą Levy 2019, Tongue Tie Congress 2020, Wsparcie i konsultacje laktacyjne mam wcześniaków 2021). 

Na czy polega moja codzienna praca

Na co dzień prowadzę prywatny gabinet farmaceutyczny, gdzie świadczę usługi farmaceutyczne pacjentom. Udzielam konsultacji i informacji o leku w laktacji, pomagam ustalić bezpieczeństwo terapii, współpracuję z lekarzami, położnymi, pielęgniarkami i monitoruję terapię. Zbieram dane na temat działań niepożądanych w grupie pacjentek karmiących piersią i ich dzieci.  

Pharmacovigilance czyli monitorowanie działań niepożądanych

Zwieńczeniem ostatniego mojego projektu dotyczącego pharmacovigilance w prywatnej praktyce farmaceuty była publikacja wyników badania dotyczącego efektów matczynego szczepienia przeciwko COVID-19 wśród dzieci karmionych piersią w Preprints with The Lancet.  

Praca w wydawnictwie

Jestem redaktorem naczelnym Wydawnictwa Laktaceuta, w ramach którego wydaję materiały edukacyjne dotyczące terapii u kobiet karmiących piersią i organizuję szkolenia dla medyków oraz osób świadczących wsparcie niemedyczne. W ciągu ostatnich pięciu lat ponad 500 specjalistów i przeprowadziłam ponad 50 spotkań stacjonarnych oraz online. Wydałam cztery książki.  

Moje teksty pojawiły się także w książkach: ” Trudności w karmieniu niemowląt i małych dzieci, czyli jedzenie to nie bułka z masłem ” Wydawnictwa Pestka i Ogryzek”, Czwarty Trymestr” autorstwa Magdy Komsty. Felietony i artykuły ukazały się w 31 numerach mgr.farm i 16 numerach Kwartalnika Laktacyjnego. Kierowałam dwoma projektami wydawniczymi, opracowaniami tłumaczeń międzynarodowych zaleceń postępowania w przypadku karmienia piersią mamy zakażonej wirusem SARS-CoV-2.

Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Farmacji Klinicznej. 

Rozwiązałam ponad 2500 przypadków i problemów moich pacjentek w gabinecie online i na dyżurach dla Fundacji Promocji Karmienia Piersią, w której jestem wolontariuszką od 2017 roku.  

Nie ustaję w poszukiwaniu i zdobywaniu wiedzy. Ale to co jest dla mnie najważniejsze  – moja praca pomogła i wciąż pomaga wielu mamom uniknąć przedwczesnego odstawienia dzieci od piersi.