Menu Zamknij

Źródła informacji o lekach w laktacji

W obliczu ograniczonych wizyt u specjalistów pacjentki karmiące piersią coraz częściej sięgają po informacje na temat bezpieczeństwa stosowania leków do Internetu. W Internecie jednak bardzo trudno znaleźć właściwe informacje.

Na różnych portalach pojawiają się sprzeczne dane, skrótowe zalecenia bez uzasadnienia. Opieranie decyzji terapeutycznych o takie informacje może doprowadzić do poważnego błędu. 

Jeśli pracujesz w ochronie zdrowia i w pracy z kobietami karmiącymi piersią poszukujesz informacji o lekach w laktacji, warto zadbać o to, żeby były najlepszej jakości. To Ty jesteś osobą, z którą pacjentka powinna móc rozmawiać na temat swojego leczenia.

Źródła informacji o lekach w laktacji to 70 minut, które obrazuje usystematyzowaną wiedzę na temat miejsc w Internecie, z których można z powodzeniem czerpać wiedzę o lekach w laktacji, to omówienie dostępnej literatury drukowanej, to także wskazanie wad i zalet każdej z nich. 

Podczas szkolenia wyjaśniam dlaczego w ulotce jest napisane, że karmienie piersią podczas terapii jest przeciwwskazane, podczas gdy aktualne dane mówią nam coś innego, pokazuję jak korzystać ze stron internetowych z bazami informacji o lekach w laktacji. Przekazuję praktyczne wskazówki z mojej praktyki. 

Co otrzymujesz w ramach tego szkolenia?

Lekcje wideo

Szkolenie składa się z 70 minut logicznie ułożonych lekcji. Omawiamy dokumety rejestracyjne leków, E-lactancia i LactMed, książki i publikacje, a także fora i serwisy interntowe, o których rzadziej się mówi, ale są równie pomocne. Dostęp na rok.

Podcast

Nie przepadasz za lekcjami? Możesz posłuchać całego szkolenia w postaci podcastu.

Certyfikat

Zapisz się na szkolenie online

Plan szkolenia

  1. Wprowadzenie
  2. Podstawowe źródło informacji o lekach
  3. Popularne bazy danych w Internecie
  4. Inne źródła informacji
  5. Pokazanie pracy na bazach internetowych
  6. Podsumowanie

Kim jestem?
Dlaczego warto mnie posłuchać?

mgr farmacji Karolina Morze

Cześć! Jestem mgr farmacji i konsultantką. Zajmuję się bezpieczeństwem stosowania leków w okresie laktacji. Od czterech lat pracuję z pacjentkami karmiącymi piersią, a od dwóch lat prowadzę prywatną praktykę. Konsultuję pacjentki w okresie laktacji, pracowników medycznych, wchodzę w skład zespołów specjalistów. Jestem praktykiem.

Szkolenia prowadzę od dwóch lat. Uczę specjalistów zawodów medycznych i studentów kierunków medycznych samodzielnej oceny bezpieczeństwa terapii kobiety karmiącej piersią w oparciu o dowody naukowe.

Współpracuję z Fundacją Promocji Karmienia Piersią jako wolontariusz, piszę do Kwartalnika Laktacyjnego i magazynu Mgr.Farm. Prowadzę bloga i wspieram mamy karmiące piersią. Więcej o mnie możesz przeczytać tutaj.

Jaki jest koszt i czas trwania szkolenia?

Koszt to 39 zł brutto do 31 grudnia.

Od 1 stycznia 49 zł brutto.
Szkolenie trwa 70 minut, dostęp dostajesz na rok.

Zapisz się na szkolenie on-line

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.

Mailowo: karolina@laktaceuta.pl
Przez Facebook lub Instagram